Home>>Perfumeryjne ciekawostki>>Perfumy z lawendą – dlaczego lawendowe perfumy, są aż tak pożądane przez kobiety
lawenda
Perfumeryjne ciekawostki

Perfumy z lawendą – dlaczego lawendowe perfumy, są aż tak pożądane przez kobiety

Lawendowe perfumy, to w ostatnich latach coraz częściej spotykane zapachy w drogeriach i sklepach perfumeryjnych. Co takiego ma w sobie lawenda, że kobiety są skłonne wydać nawet kilkaset złotych na perfumy, od znanych marek, aby tylko mieć w swojej kolekcji, perfumy z lawendą?

Perfumy zawierające w swoim składzie nutę lawendy, podbiły serca wielu fanek i do dziś cieszą się rosnącą popularnością. Dlaczego?

Lawenda to roślina, która bardzo często wykorzystywana jest nie tylko w kosmetyce, ale także przy procesie produkcji perfum. Nie może się pochwalić jednak pierwszym miejscem w rankingu, najbardziej pożądanych kwiatów, ponieważ królowa jest tylko jedna i jest nią róża. Ale nie da się pominąć faktu, że to właśnie lawenda w bardzo krótkim czasie, tak wzbogaciła rynek perfumeryjny o delikatne i bardzo zmysłowe zapachy.

Lawenda

Niektórzy uważają lawendę, za klasyczną i nic nie znaczącą roślinę. To błąd. Lawenda, wywodzi się z Grecji, a jej prawdziwa nazwa w znaczeniu polskim oznacza „kąpać”. Dlatego jest tak często jednym z kluczowych składników kosmetyków do ciała, jak i perfum.

Sięgając lat starożytnych, możemy dowiedzieć się, że lawenda już w tamtych czasach była wykorzystywana w łaźniach, jako olejek do kąpieli. Nic więc dziwnego, że tak szybko opanowała ona kolejne kraje Europy i następnie niemal całego świata. Chyba obecnie nie ma osoby, która nie słyszałaby o lawendzie.

Trzy olejki lawendy

W kosmetyce, możemy wyróżnić aż trzy rodzaje olejków lawendowych. Dzięki nim nasze perfumy, jak i kosmetyki pielęgnacyjne do ciała wpływają pozytywnie na nasze odczucia, tym samym dostarczają nam większej dawki endorfin. Na liście olejków lawendowych, możemy wyróżnić olejek lawendy wąskolistnej. Najprościej mówiąc, jest to klasyczny olejek lawendowy. Kolejnym na liście jest olejek spikowy, który pozyskiwany jest z odmiany lawendy szerokolistnej. Natomiast trzecim rodzajem olejku lawendowego, jest olejek otrzymywany z lawandyny.

Czym jest lawendyna?

Lawendyna, to skrzyżowane ze sobą dwie odmiany lawendy. Jest to lawenda wąskolistna i szerokolistna, a porównywalnie równie pożądana przez wiele fanek perfum lawendowych. A ich pozyskiwanie jest takie samo, jak powyższych olejków lawendowych klasycznych.

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

To jedna z najbardziej popularnych marek, kojarzona z perfekcyjnymi perfumami w eleganckich flakonikach. Są to nuty stworzone, specjalnie dla wymagających i eleganckich kobiet. Jeśli lubisz kwiatowe zapachy, w tym również lawendę, to ten flakonik Cię nie zawiedzie. Mocno wyczuwalne stają się tam znaczne dodatki lawendy, które dodają jeszcze lepszego aromatu.

Nie myśl, że perfumy z lawendą to nudne i rutynowe zapachy. Idealnie sprawdzą się na wieczorowe spotkanie, randkę, czy walentynkowy wieczór. Dlatego świetnym sposobem na wypróbowanie pierwszego zapachu z lawendą, będzie flakonik od Yves Saint Laurent.

Nie znasz zapachu lawendy? Lekkie muśnięcie perfum, sprawi, że poczujesz zapach delikatnej lawendy niemal natychmiast. Dodatkowo w połączeniu z mandarynką i czarną porzeczką, otrzymasz perfekcyjne perfumy, które będą zwieńczeniem Twojego idealnego wieczoru.