Home>>Perfumeryjne inspiracje>>Wiosenne perfumy
wiosenne
Perfumeryjne inspiracje

Wiosenne perfumy

Pomału wchodzimy w okres wiosenny. Za nami już pierwsze i wyjątkowo ciepłe promienie słońca. Przyszła pora na odstawienie na bok, ciężkich i mocnych, piżmowych nut zapachowych. W pierwszy dzień marca, zaczynamy marzyć o tym, by czuć się lekko i świeżo. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem pogoda za oknem, dużo bardziej wpływa na nasz lepszy nastrój niżeli mroźna zima.

Marzysz o endorfinach? Zmień swoje perfumy.

Już raz o tym wspominaliśmy, ale powiemy to raz jeszcze. Żeby czuć się atrakcyjną lub atrakcyjnym, warto na zmianę pory roku, również zmienić swoje perfumy. Nie chodzi tu absolutnie o to, aby o tamtych zapomnieć. Nie. Wystarczy odłożyć je na bok, na kilka najbliższych tygodni.

Dlatego jest to tak istotne?

Zupełnie innych nut zapachowych używany w zimie, a innych na wiosnę. Te, które powinniśmy stosować w ciepłe i słoneczne poranki, nie tylko powinny być lekkie, ale także delikatne, które posiadają w swoim składzie nutę serca i głowy.

Dlaczego perfumy wiosenne są tak istotne dla naszego samopoczucia?

Nikogo to nie dziwi, że każda kobieta pragnie luksusu i elegancji. Nie tylko lubią pozostawać w pamięci mężczyzn, ale także prowokować i uwodzić swoim zapachem. W ten sposób nie tylko czują się pożądane, ale także seksowne.

Kiedy warto pomyśleć o zmianie perfum?

Początek marca to jeszcze nie jest ostateczny koniec zimy. Jak dobrze wiemy, niska temperatura może nas zaskoczyć nawet w kwietniu. Jednak wraz z pierwszym pojawieniem się pierwszych promieni słońca i świergotu ptaków, każdy marzy o czymś co doda mu witalności i nowego, ciepłego wyrazu twarzy. To właśnie idealny moment na zakup perfum dedykowanych na porę wiosenną.

Jak dopasować perfumy do pory roku?

Nie jest to łatwa sprawa, ale jeśli już raz dobrze dopasujesz perfumy do pory roku, z kolejnymi zapachami, pójdzie Ci znacznie łatwiej. Po co jest Ci potrzebne? Odpowiedź jest prosta. Jeśli oczekujesz od perfum, większej dawki endorfin, które wprawią Cię w lepszy nastrój, to koniecznie przygotuj sobie perfumy, do każdej pory roku.

Jakie perfumy warto wybrać na wiosnę

Przede wszystkim należy poddać głębokiej analizie to, jakie powinny być zapachy dedykowane właśnie na wiosnę. W głównej mierze, powinniśmy zwrócić uwagę na flakoniki, które posiadają w sobie aromaty świeżości, które w delikatny sposób będę otulały nasze ciało.

Perfumy, jak poezja

Żeby idealnie dobrać perfumy do naszej osobowości, ale i pory roku, powinniśmy skupić się na charakteryzacji pogody za oknem. W przypadku wiosny, musimy poszukać perfum, które będą odzwierciedlały budzenie się do życia. Tak, jak kwiaty, które budzą się wraz z nadejściem, wiosny, tak nasze perfumy muszą symbolizować nowy początek.

Perfumy dedykowane na wiosnę

We flakonikach, które warto kupić w okresie wiosennym, powinniśmy znaleźć dużo orzeźwienia. W tym celu skupmy się na szukaniu świeżych zapachów cytrusowych. Bez wątpienia pobudzą one każdy nasz poranek i dodadzą nowej energii do działania.

Nie możemy pominąć także wartej uwagi – mieszanki różnorodnych kwiatów. Są to główne składniki perfum i to w każdej porze roku. Jednak te w połączeniu z morskim zapachem, potrafią pachnieć wyjątkowo cudownie i przenieść nas w marzeniach nad polskie morze.

Ale co w przypadku, gdy Ty uwielbiasz orientalne nuty? Czy musisz z nich rezygnować? Oczywiście, że nie. Same aromaty orientu, mogą być ciężkie i mocne. Jednak, gdy połączymy je z delikatną świeżością i zapachem wiosennych kwiatów, możemy otrzymać perfekcyjne perfumy na wiosnę.

Do kalendarzowej wiosny, zostało jeszcze trochę czasu. Ale możesz już teraz, poszukać idealnego zapachu, na wiosenne dni. A u nas, już za tydzień znajdziesz propozycje idealnych perfum od znanych i cenionych marek. Bądź z nami na bieżąco!