Home>>Perfumeryjne abc - poradnik>>Miniaturki perfum – dlaczego warto kupić mniejsze flakoniki perfum?
miniaturki
Perfumeryjne abc - poradnik

Miniaturki perfum – dlaczego warto kupić mniejsze flakoniki perfum?

Często spotykasz się w drogerii lub w perfumerii, z miniaturowymi flakonikami swoich ulubionych perfum. Być może zdarza się też tak, że Twoja ulubiona marka w swojej ofercie sklepu internetowego, oferuje Ci w dużo niższej cenie małe opakowanie zapachu. Nie wiesz po co Ci tak mała pojemność flakonika? Nigdy nie skorzystałaś z takiej oferty? Pytanie dlaczego warto.

Miniaturki flakoników są dostępne niemal w każdym sklepie kosmetycznym, czy w perfumerii internetowej. Po co nam małe opakowania naszych ulubionych perfum?

Perfumy w łazienkowej toaletce

Chyba każda kobieta w swojej łazienkowej toaletce posiada przynajmniej kilka ulubionych zapachów popularnych perfum lub ich odpowiedników. Wtedy może elegancko i dostojnie, rozłożyć wszystkie flakoniki tak, aby były widoczne dla osób przebywających w łazience. Często pokazujemy je innym osobom, aby pochwalić się bogatą kolekcją perfum, a czasami wynika to z kwestii estetycznych. Przecież nic tak nie ozdobi łazienki, jak najpiękniejszy flakonik idealnych perfum.

I tu nasuwa się pytanie, dlaczego warto kupić mniejsze opakowanie perfum? Skoro mamy wystarczającą ilość nut zapachowych na półce w łazience, dlaczego kobiety tak chętnie sięgają po te mniejsze wersje zapachów.

Miniaturka pod ręką

Pakując torebkę do pracy, każda kobieta posiada w niej ogromne ilości dodatków i rzeczy uważanych za niezbędne. Nic więc dziwnego, że na flakonik perfum nie ma już miejsca. Wynika to z natłoku różnych innych przedmiotów, a czasami po prostu jest to kwestia nie podejmowania ryzyka, że drogie perfumy mogą nam się rozbić w torebce. Byłaby to nie tylko wielka szkoda zainwestowanych pieniędzy, ale również problem estetyczny z zalaną torebką.

Idealnym rozwiązaniem problemu jest zakup miniaturowych perfum. Musimy brać pod uwagę, że w kobiecej torebce, czy w męskiej torbie na siłownię, lepiej sprawdzą się miniaturki eleganckich zapachów, aniżeli pełne flakoniki dużych flakoników perfum. Jednak to nie zawsze chodzi o rozmiar flakonika. Są też inne powody, dla których warto zakupić mniejsze perfumy.

Testowanie zapachu

Na rynek wchodzi nowy zapach lub zupełnie nowa marka, która kusi Cię do kupna tak dobrze reklamowanych perfum? Jednak nie jesteś do końca przekonana, czy warto zainwestować kilkaset złotych na perfumy, których tak naprawdę nie znasz i nie wiesz, czy spodobają Ci się przy regularnym stosowaniu np. do pracy.

Właśnie dlatego naprzeciw oczekiwaniom klienta, wiele marek w swojej ofercie posiada miniaturowe flakoniki z mniejszą ilością perfum. W ten sposób możesz przetestować wybrany rodzaj perfum i przekonać się, czy faktycznie są one dedykowane dla Ciebie. Dzięki temu zaoszczędzisz niepotrzebnie wydane pieniądze i kupując mniejsze opakowanie, dostaniesz szansę przetestowania nuty zapachowej na co dzień.

Podróżuj z perfumami

Pewnie nie raz byłaś na urlopie i podczas pakowania swojej walizki, docierało do Ciebie, że nie jesteś w stanie zmieścić wszystkich potrzebnych Ci rzeczy. Najczęściej wtedy rezygnowałaś z ulubionego flakonika perfum. Pomyśl, jak wielką zaletą może okazać się dla Ciebie miniaturowe opakowanie wybranych zapachów. Zabierzesz je wtedy ze sobą, niemal w każde wybrane przez siebie miejsce. Jedyne co musisz zrobić, to znaleźć ofertę marek, które w swojej ofercie sprzedażowej, posiadają małe flakoniki perfum. Najczęściej są to proste i podłużne opakowania. Dzięki temu są praktyczne i łatwe w przewożeniu. Bez problemu zmieszczą się w torebce, walizce, torbie na laptopa, a nawet w kieszeni w kurtce, czy w płaszczu.

Nie martw się, na rynku perfumeryjnym, miniaturek perfum jest mnóstwo. Niemal każda marka w branży perfum, wprowadziła na rynek do sprzedaży małe flakoniki ulubionych zapachów klientów. Jeśli więc nie jesteś przywiązana do konkretnej marki i nuty zapachowej perfum, skorzystaj z oferty miniaturek i zakup do swojej kolekcji inne zapachy.