Home>>Perfumeryjne ciekawostki>>Historia marki Dolce & Gabbana
Perfumeryjne ciekawostki

Historia marki Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana któż z nas nie słyszał o tej marce? Chyba nie ma osoby, która nie zwróciłaby uwagi na ich wyjątkowe logo widoczne nad jednym ze słynniejszych domów mody. Są to dwie litery D & G – ale skąd pomysł na takie logo? Marka Dolce & Gabbana znana jest obecnie na całym świecie, a ich ubrania, jak i dodatki noszone są nawet przez największe gwiazdy Hollywood. Ale czy wiesz, jak wyglądały początki Dolce & Gabbana? Skąd wzięła się nazwa marki i ich spektakularny sukces?

Historia marki Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana to nic innego, jak nazwiska słynnych twórców marki. Ich założycielami są Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Są to dwaj Włosi, którzy znają się już kilkadziesiąt lat. Dokładnie to poznali się w roku 1980. A kilka lat poźniej podjęli decyzję o wspólnym biznesie. Otworzyli dom mody pod nazwą Dolce & Gabbana. Obaj kochali modę i projektowali swoje kolekcje z uwagą na najdrobniejsze szczegóły. Właśnie dlatego D & G odniosła tak spektakularny sukces.

Zanim jednak poznasz historię marki, warto napisać kilka słów o samych twórcach, bo ich życie prywatne było równie ciekawe. I to właśnie w przeszłości należy doszukiwać się początków miłości do mody.

Domenico Dolce

Domenico to Sycylijczyk, który odziedziczył wyczucie stylu i umiejętności krawieckie od swojego taty, który był przez wiele lat krawcem. Dlatego od najmłodszych lat jego syn, pomagał mu w pracy, a tym samym szkolił się i zdobywał nowe umiejętności. Prowadzili oni rodzinny biznes, ponieważ mama Domenico, również miała czynny udział w pracy. Zajmowała się ona sprzedażą tkanin, które jej mąż zaprojektował i uszył. Z roku na rok, Domenico wzbogacał swoją wiedzę i miał już bogate portfolio swoich prac, podjął decyzję o wyjeździe do Mediolanu, aby rozpocząć studia w tym kierunku. Jednak zrezygnował z dalszej nauki, gdyż (jak to sam stwierdził) posiadał wystarczającą ilość wiedzy teoretycznej i praktycznej, aby pracować dalej w zawodzie. Nie można pominąć faktu, iż Domenico od najmłodszych lat marzył, aby pracować u boku Armaniego. I kto by wtedy pomyślał, że ten chłopak odniesie tak ogromny sukces.

Stefano Gabbana

Stefano Gabbana jest Mediolańczykiem. I jest przeciwieństwem swojego wspólnika Domenico. Nie miał rodziców, którzy nauczyliby go fachu. Jego mama była uczciwą kobietą i pracowała w pralni, a tata w drukarni. Stefano jest osobą ambitną, dlatego swoje studia o kierunku designu ukończył z wyróżnieniem. Swoją pierwszą pracę po szkole, rozpoczął w miejscu gdzie obecnie pracował Domenico.

Tak doszliśmy do roku 1982, gdzie oficjalnie można powiedzieć – rozpoczęła się współpraca pod marką Dolce & Gabbana.

Co wyróżnia markę Dolce & Gabbana na tle innych marek

W każdym projekcie tych dwóch artystów, można wyrożnić pojawiający się ewidentnie seksapil i zmysłowość. Bowiem inspirowali się oni sycylijskimi kobietami, które według nich były ich muzami podczas tworzenia każdej kolekcji.

Przez tyle lat, w domu mody Dolce & Gabbana przewijały się różne modele i style ubrań. Z roku na rok, przedstawiciele tej marki zyskują na swojej popularności i wzbudzają coraz to większe zainteresowanie wśród kobiet, jak i mężczyzn.

W miarę uplywu czasu, marka musiała wyjść na przeciw oczekiwaniom klientek i wprowadzić na rynek coś zupełnie nowego. Poszukiwali czegoś co odświeży ich wizerunek i przyciągnie na nowo klientów. Wybór padł na perfumy. Na rynek perfumeryjny wprowadzono eleganckie flakoniki, oznaczone świetnymi inicjałami Dolce & Gabbana, które w mgnieniu oka znikały z pułek drogeryjnych.

Domenico i Stefano oprócz teamu w pracy, tworzyli także zgraną parę w życiu osobistym. Ich związek trwał kilkanaście lat, jednak w 2003 roku, ogłosili oficjalnie swoje rozstanie. Jednak nie wpłynęło to w żaden sposób negatywnie na ich współpracę zawodową. Dlatego marka Dolce & Gabbana istnieje do dziś. I z każdym rokiem zaskakuje pozytywnie swoich wiernych fanów, a tym samym zyskuje kolejnych.

Najsłynniejszy butik Dolce & Gabbana możemy osobiście odwiedzieć w Mediolanie – w największym mieście mody, słynnym na całym świecie.