Home>>Perfumeryjne abc - poradnik>>Dlaczego warto kupić odpowiedniki perfum?
odpowiedniki
Perfumeryjne abc - poradnik

Dlaczego warto kupić odpowiedniki perfum?

Zapewne zdarzyło Ci się choć raz odwiedzić perfumerię i przetestować kilka różnych zapachów perfum. Na pewno interesowałaś się wtedy popularnymi markami: Giorgio Armani, Channel, Versace, czy Yves Saint Laurent. Jednak z racji wysokiej ceny za wybrane perfumy, nie mogłaś sobie pozwolić na ich zakup.

Niestety ceny oryginalnych perfum są wysokie. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem płacimy nie tylko za produkt, ale również za markę i eleganckie logo, które znajduje się na flakoniku perfum. Perfumy oryginalne utrzymują się bardzo długo na naszej skórze, dlatego też część z nas marzy o tym, aby znalazły się one na naszej toaletce.

Co w przypadku, gdy bardzo zależy nam na konkretnym zapachu, ale niestety nas na niego nie stać? Bez obaw! Właśnie dlatego, naprzeciw oczekiwaniom klienta, bardzo dużo firm, zdecydowało się na wyprodukowanie odpowiedników konkretnych perfum. Ich wielką zaletą jest fakt, że są to zapachy w dużo niższej cenie, a niemal o idealnym odwzorowaniu.

Czym są zamienniki perfum

To nic innego, jak odpowiednik danego zapachu, stworzony na tych samych lub podobnych nutach zapachowych. Dzięki temu różnica w zapachu jest niewyczuwalna. Natomiast ich cena znacznie różni się od oryginału, bowiem mieści się w przedziale cenowym 10 zł – 40 zł. Cena ich zależna jest oczywiście, także od pojemności flakonika perfum. Im większy flakonik wybierzemy, tym cena automatycznie będzie wyższa. Jednak nie są to widełki cenowe tak wysokie, jak w przypadku oryginalnych flakoników perfum typu Hugo Boss, czy Calvin Klein.

Zamienniki perfum są gorsze?

Jakość odpowiedników perfum, zależna jest od jakości, jaką oferuje nam dana firma perfumeryjna. O tym jakie perfumy – zamienniki możemy dostać na rynku i w jakiej jakości, pisaliśmy już we wcześniejszym artykule, pt. „Test odpowiedników perfum 2020”. W rankingu ujęliśmy na co warto zwrócić uwagę, a także co decyduje o jakości danych perfum.

Czy flakoniki perfum – zamienników są równie eleganckie?

Kwestie wizualne flakoników, to w dużej mierze indywidualna sprawa każdej osoby. Dla niektórych ładniejszym flakonikiem, będzie ten kwadratowy z plastikowym białym atomizerem. Natomiast inni zdecydują się na smuklejszy flakonik, ze złotymi elementami. A jeszcze inni, stwierdzą, że idealne perfumy, to te zamknięte w prostokątnym i solidnym flakoniku z przezroczystą etykietą. Jednakże trzeba przyznać, że firmy, które produkują zamienniki perfum, równie dużą uwagę przykuwają na efekt wizualny swoich flakoników. Większość z nich również ma swoje pudełeczka na perfumy, dzięki czemu możemy je sprezentować i podarować komuś pod choinkę. Dlatego nie można powiedzieć, że odbiegają one od perfum oryginalnych, kwestiami wizualnymi.

Tanim podróbkom mówimy stanowcze nie!

Kiedyś zamienniki były kojarzone z tanimi podróbkami i nic w tym dziwnego, że do teraz spora część osób, nie może się przekonać do ich zakupu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że produkty te są niemal identycznie odwzorowane od reszty oryginalnych perfum. Bowiem pracują nad nimi specjaliści w swoich fachu. Stąd też bierze się ten perfekcyjny zapach.

Warto dodać, że decydując się na zakup odpowiedników perfum, zyskamy nie tylko trwały zapach, który utrzymywać się będzie przez kilkanaście godzin, ale również kupimy je za bardzo przystępną cenę. Dzięki temu, nie musimy ograniczać się do jednego wybranego zapachu perfum. Za kwotę jednych oryginalnych perfum, możemy zakupić sobie nawet kilka lub kilkanaście różnych od siebie zamienników perfum.

Nie musisz teraz oszczędzać przez kilka miesięcy, aby uzbierać pieniądze na jeden ulubiony zapach. Decydując się na zakup odpowiedników perfum, niczym nie ryzykujesz, a zyskasz niemal tyle samo co przy zakupie oryginału.