Home>>Perfumeryjne abc - poradnik>>Najczęściej popełniane błędy przy zakupie perfum
zakupy
Perfumeryjne abc - poradnik

Najczęściej popełniane błędy przy zakupie perfum

Często zdarza Ci się odwiedzić perfumerię lub drogerię w poszukiwaniu wymarzonych perfum? A może kupujesz perfumy w prezencie dla ukochanej osoby? Czy zdajesz sobie sprawę, że kupowanie perfum, choć z reguły wydaje nam się banalnie prostą czynnością, to jednak jest to skomplikowany proces. Bowiem od niego zależy, czy zarówno my, jak i osoba obdarowana, będziemy usatysfakcjonowani i zadowoleni.

Na półkach w sklepie, możemy porównać czasami setki perfum ze sobą. Choć nie jest to zalecane, z uwagi na możliwość pomieszania się nam zapachów po kilku wykonanych testach. Aby zakupić idealnie dopasowany do nas zapach, nie należy kupować perfum w pośpiechu, sugerując się ceną, modą, czy popularnością danej marki.

Jak zatem kupić idealny zapach?

Nie sugeruj się pierwszą reakcją

Często robimy zakupy, sugerując się słowami „pierwsze co wpadnie nam w oko”. W tym przypadku mówimy oczywiście o zapachu. I niestety spora część osób przyznaje, że dokonała zakupu, podczas pierwszego powąchania zapachu. Jeśli urzekł ich od razu, to dlaczego by go nie kupić? Warto jednak poświęcić dłuższą chwilę, aby to dobrze przemyśleć, a tym samym dopasować idealnie zapach do konkretnej osoby.

Jakie błędy popełniasz, podczas zakupu perfum? A także, czy możemy ich uniknąć w przyszłości podczas kolejnych zakupów?

Reklama pokazuje to co chcemy zobaczyć

Marketing polega na tym, aby pokazać klientowi coś czego on pragnie i pożąda. Nie ważne, że akurat ten produkt nie jest dla Ciebie dobry, ale jeśli prezentuje go Twój ulubiony aktor lub prezenter telewizyjny, to zapewne skusisz się na niego, bo „dlaczego nie”? Nic bardziej mylnego. Nie sugeruj się, że gwiazda show biznesu, którą lubisz, promuje dany produkt. Ona na tym zarabia, a Ty masz się skusić na produkt, z racji sympatii do osoby, którą dany produkt poleca.

Próbki perfum są dostępne w każdej perfumerii

Nikt nam o tym nie mówi, ale odwiedzając perfumerię, masz prawo poprosić o próbkę, bądź tester danych perfum. Są to minimalne ilości zapachów, ale będziesz mieć okazję przetestować je na swojej skórze. Bo to, że poleca je konsultantka w perfumerii to jedno, ale nie masz pewności, jak one zareagują z Twoją skórą. Każdy bowiem ma inne alergie i na różne rzeczy reaguje zupełnie inaczej. A po drugie, może być również tak, że po dłuższym czasie od aplikacji zapachu, może zacząć Ci on przeszkadzać lub nawet drażnić. Dlatego zanim zakupisz dany zapach, przetestuj je na własnej skórze i zastanów się, czy aby na pewno one do Ciebie pasują.

Nie sugeruj się poleceniami koleżanek, czy kolegów

Często zdarza się tak, że słyszymy od znajomych „kup te perfumy, bo są genialne”. Wtedy bez zastanowienia ruszamy do najbliższej perfumerii i zakupujemy dane perfumy od niewiadomej marki, tylko dlatego, że zostały one nam polecone. Niestety jest to najczęstszy błąd, jaki popełniamy podczas zakupów. To, że podobały się one naszym znajomym, nie znaczy, że również my je pokochamy od pierwszej aplikacji. Poza tym, zapach danych perfum zupełnie inaczej prezentuje się na skórze z różnym poziomem pH. Dlatego nie daj się zwieść pozorom i zanim zakupisz dany zapach, przetestuj go osobiście. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zainwestujesz w odpowiedni zapach dla siebie.

Nie testuj perfum po użyciu balsamu

Perfumy testuj na czystej skórze. Jeśli użyjesz jej na skórze, na której znajduje się podkład, balsam lub krem o innym zapachu, to niestety zaburzy to prawdziwą nutę perfum. Pomieszanie ze sobą dwóch lub większej ilości zapachów, może spowodować, że nie odczujemy prawdziwego aromatu perfum. Dlatego aplikuj perfumy w okolice tętnic, gdzie są one płytko położone. W tych miejscach skóra będzie najcieplejsza i dzięki temu najszybciej odczujesz zapach perfum. Obecnie na rynku perfumeryjnym znajdziemy wiele dostępnych ofert luksusowych marek, które każdego dnia zaskakują nas swoim wizerunkiem. Wiele kobiet, jak i mężczyzn marzy o tym, aby zachwycić swoją drugą połówkę niebanalnym zapachem perfum na pierwszej randce. Być może wymarzone perfumy, czekają na Ciebie w pobliskiej perfumerii. Bez obaw testuj i próbuj kolejnych zapachów, tak aby trafić na swój wymarzony zapach. Dzięki temu rozwiniesz swój zmysł powonienia i za każdym będziesz uwodzić idealnym zapachem.