Home>>Perfumeryjne abc - poradnik>>Jak zadbać o trwałość perfum?
trwałość perfum
Perfumeryjne abc - poradnik

Jak zadbać o trwałość perfum?

Za każdym razem, przy wyborze perfum kierujemy się zapachem, ale i także ich trwałością. Na jakość perfum wpływa wiele czynników. I właśnie dziś o tym będzie mowa. Niezależnie od tego na jaki rodzaj perfum się zdecydujesz (a o tym była mowa we wcześniejszym artykule), możesz być niezadowolona /niezadowolony jeśli po kilkudziesięciu minutach przestaniesz je czuć. Nie jest to powód do zmartwień, że zakupione perfumy nie są trwałe. Jest to normalny objaw, gdyż nasz zmysł węchu przyzwyczaja się po takim czasie do danego zapachu.

Chcesz przedłużyć zapach swoich perfum? Aplikuj je odpowiednio.

Gdzie aplikować perfumy?

Skóra – najlepiej aplikować perfumy na skórę, w miejscach gdzie nasza krew najszybciej pulsuje i gdzie szybko się nagrzewa. To właśnie w takich miejscach najdłużej perfumy są odczuwalne. Są to m.in. szyja, skronie, załamanie kolan, kostki i miejsce między piersiami, a także nadgarstki.

Włosy – warto aplikować perfumy przy cebulkach włosów, jeśli mamy krótkie włosy, lub na ich końcówkach, jeśli włosy są długie. Nasze włosy, są tak zbudowane, że szybko chłoną zapachy, ale powoli je uwalniają. Dzięki temu, dłużej perfumy utrzymują swój zapach.

Ubrania – Tkaniny, niestety nie są dobrymi nosicielami perfum. Natomiast jeśli chodzi o jedwab, len, kaszmir, czy bawełnę to są one dużo bardziej praktyczne. Dlatego te materiały, warto spryskać perfumami. Jednak pamiętaj, aby nie używać perfum na całości ubraniach, tylko na ich końcach np. końce apaszki, spódnicy, czy kołnierzyka.

Jak zadbać o to, by zapach był trwały?

Już wiemy, że trwałość naszych perfum zależy od ich aplikacji. Należy jednak pamiętać, o kilku dodatkowych czynnikach wpływających na nasze perfumy:


  • Nie aplikuj perfum bezpośrednio na skórę. Postaraj się zrobić mgiełkę i w nią wejść. Wpłynie to na równomierne rozprowadzenie perfum na Twoje ciało.

  • Zaaplikuj perfumy dodatkowo na swoją pościel i bieliznę w szafie. W ten sposób nie stracą one długo zapachu. I ponadto przeniosą go na Ciebie.

  • Jeśli posiadasz ekstrakt zapachowy, dodaj go do swojego ręcznego płukania tkanin. Oczywiście tylko kilka kropel, tak aby nie przesadzić z intensywnością zapachu.

  • Gdy używasz konkretnej marki perfum, warto zaopatrzyć się w balsam do ciała z tej samej linii kosmetyków. Nie ważne, czy wybierzesz krem, czy balsam. Istotne jest, aby zdecydować się na jeden konkretny zapach.

  • Zapamiętaj, że woda perfumowana, dłużej utrzymuje zapach od wody toaletowej.

  • Używaj perfum na nawilżonej skórze, pokrytej balsamem.