Home>>Perfumeryjne ciekawostki>>Co łączy perfumy i osobowość
osobowość
Perfumeryjne ciekawostki

Co łączy perfumy i osobowość

Za każdym razem, zastanawiamy się, jakie perfumy wybrać specjalnie dla siebie. Nie kupujemy ich pod gusta osób trzecich. Tylko przy odpowiednim dopasowaniu perfum, poczujemy się z danym zapachem komfortowo i wyjątkowo. Masz czasami tak, że czujesz u koleżanki z pracy śliczny, delikatny zapach, ale dla siebie go nie kupisz? Zapewne taka sytuacja spotyka Cię co chwilę. Dlatego tak ważne jest, aby zapach dopasować do osobowości człowieka i jego stylu bycia.

Poniżej przedstawiam Wam, kilka wskazówek ułatwienia wyboru perfum.

Nuta głowy

To pierwszy zapach, który ulatnia się po kilku godzinach od aplikacji. Czujemy go bardzo wyraźnie i to właśnie to ma największy wpływ na wybór perfum, które lądują w naszym koszyku zakupowym. Jako jedne z pierwszych potrafią nam utkwić w pamięci.

Nuta serca

Jako jedyna, nadaje perfumom charakter. Trafiają do naszego serca i pobudzają emocje. Dzięki nim, wracają nam wspomnienia i odżywają dawne uczucia.

Nuta bazy

Nuta bazy, jest tak naprawdę uzupełnieniem nuty głowy i serca. Jest to tło pozostałych nut i to dzięki tym trzem nutom, jesteśmy w stanie dokonać idealnego zakupu perfum, pod względem naszej osobowości. Dzięki nucie bazy, odczuwamy perfumy nawet przez kilka dni.

Jaki zapach wybrać?

Zapachy szyprowe

Nazwa tych zapachów wywodzi się od wyspy Cypr. Charakteryzują się one wyjątkowym zapachem cytrusowym. Odczujemy w nich także nutę żywicy i bursztynu, a także nutę piżma. W tym zestawieniu to zapach cytrusów, będzie nutą serca, a piżmo – nutą tła. Są to perfumy odczuwane jako ciepłe. Idealnie komponują się u osób odważnych i ambitnych, które dążą do wyznaczonych wcześniej przez siebie celów.

Zapachy kwiatowe

Perfumy te, charakteryzują się zapachem róż, fiołków, gardenii i kwiatu pomarańczy. Są to różne zapachy, dla osób o różnych osobowościach. Idealne dla młodych i delikatnych kobiet. Owocowe perfumy, sprawdzą się dla optymistycznych i pełnych energii osób.

Zapachy orientalne

W tym przypadku, dominuje zapach wanilii i piżma. Są to słodkie, ciepłe i drzewne zapachy. Osoby, używające tych perfum kojarzą je głównie z egzotycznymi podróżami do dalekiego wschodu. Zapachy orientalne, to jedne z najbardziej trwałych zapachów. Dedykowane są kobietom tajemniczym i skrytym w sobie, ale także i tym zmysłowym, które chcą uwodzić swoim zapachem.