Home>>Perfumeryjne ciekawostki>>Calvin Klein ikoną stylu
Calvin Klein
Perfumeryjne ciekawostki

Calvin Klein ikoną stylu

Dzieciństwo

Calvin Klein, jego osoby nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jego dzieciństwo nie było usłane różami, ponieważ na świat przyszedł w czasie II wojny światowej. Urodził się w Nowym Jorku. I już od najmłodszych lat wykazywał ogromne zainteresowanie modą, jak i projektowaniem. Mówiono, że odziedziczył talent w genach po babci. Była ona z zawodu krawcową, ale ponadto miała duszę artysty. Dlatego spod jej ręki, wychodziły wspaniałe kreacje.

Edukacja

Calvin jednak nie poszedł na łatwiznę. Był ambitny, dlatego ciągłym rozwojem chciał w przyszłości rozwinąć skrzydła i dojść naprawdę daleko. W tej drodze pomagała mu pasja, bowiem interesował się sztuką i rysunkiem. A jego warsztat robił imponujące wrażenie. Calvin jednak nie spoczął na laurach. Nie pozwolił, aby jego talent został zamknięty tylko w domowej teczce. Dlatego uczęszczał do szkoły artystycznej, a kolejno do Instytutu Mody i Technologii. Z roku na rok, piął się na szczyt, tym samym zyskując kolejne tytuły i wyróżnienia.

Wiedza i umiejętności, które zdobył, wykorzystywał na praktykach u znanych projektantów. Dzięki temu jeszcze bardziej podszkolił swój warsztat.

Własna firma

W 1968 roku założył własną firmę, która pozwoliła mu odnieść spektakularne sukcesy. To właśnie dzięki niej odniósł tak ogromny sukces. Z roku na rok zyskiwał większą popularność. Wszyscy marzyli o spodniach marki Calvin Klein. A największy sukces odniosły one na kampanii z Brooke Shields. Calvin postanowił rozszerzyć swoją działalność, dlatego na rynek weszła bielizna marki Calvin Klein.

Perfumeryjny biznes

Choć eleganckie perfumy i kosmetyki od Calvina Klein, weszły dużo później niż ubrania to od razu odniosły sukces. Jego pierwszą kreacją zapachu, była fiolka o nazwie Obsession. Na półkach perfumeryjnych gości już od ponad 20 lat. Zyskała ogromną rzeszę wiernych klientek, które nie rezygnują z ich zakupu. Po spektakularnym sukcesie w branży perfumeryjnej, Calvin wypuścił na rynek, kolejną fiolkę perfum. Tym razem były to kultowe nuty, o nazwie Eternity. To wyjątkowe aromaty, które olśniewają nas do dziś swoją ponadczasowością.

Calvin Klein One

To kolejny sukces Calvina. W tym przypadku, projektant obdarował nas eksplozją świeżości i wolności. Zapach ten charakteryzuje się niezależnością i oderwaniem od schematów. Dzięki niemu, możemy podążać za swoimi pragnieniami. Co znajdziemy w buteleczce? Zjawiskowe cytrusy, delikatną wiosenną zieleń, a także idealne i delikatne kwiaty. Zapach ten jest perfekcyjnym sukcesem Calvina Kleina wśród młodych ludzi.

Jak widać, na półce perfumeryjnej, mamy do wyboru wiele innowacyjnych opcji perfum prosto od Calvina Kleina. To, które wybierzesz, zależy od Twojego gustu i osobowości. Jednak, każdy zapach, na pewno spełni Twoje oczekiwania.