Home>>Perfumeryjne ciekawostki>>Perfumy z piżmem
perfumy piżmo
Perfumeryjne ciekawostki

Perfumy z piżmem

Jednym z głównych składników perfum, jest piżmo. Nie znasz tego elementu z całego spisu składników idealnego zapachu perfum? A może nie wiesz, w których flakonikach znanych marek, możesz znaleźć właśnie piżmo?

Co to jest piżmo

Piżmo, to jeden z najstarszych składników perfum występujący w większości flakonikach. Jest popularny na całym rynku perfumeryjnym. Nic więc w tym dziwnego, że najczęściej sięgamy właśnie po perfumy, które w swoim składzie posiadają zapach piżma.

Dlaczego wybieramy nutę piżma

Dużo producentów do swoich perfum, dodaje aromat piżma, ponieważ tak wiele klientów, pożąda właśnie tego zapachu w swoich perfumach. Dlaczego tak się dzieje? Aromat piżma wpływa na nas bardzo pozytywnie. Nie tylko odpręża nas, ale również wprowadza w przyjemny i dobry nastrój, a tym samym delikatnie nas pobudza. Można powiedzieć, że działanie ma zbliżone do picia yerba mate. Z tą różnicą, że piżmo używany zewnętrznie, aplikując na swoje ciało. Dużą ciekawostką, jest fakt, że piżmo jest także mocnym afrodyzjakiem. I to czyni go bardzo pożądanym zapachem w drogeriach kosmetycznych.

Aromat piżma, jest także regularnie stosowany w aromaterapii. Nic więc dziwnego, że został tak mocno doceniony w medycynie.

Piżmo, jako najbardziej pożądany składnik perfum

Piżmo w kompozycji innych aromatów, nadaje całego efektu końcowego. Dzięki tej nucie zapachowej, perfumy są mocno zmysłowe, a także trwałe.

Piżmo kojarzy nam się głównie z nieskazitelnie czystym zapachem. Dlatego możemy je spotkać również w mydłach i płynach do kąpieli dla dzieci.

Jakim zapachem jest piżmo

Piżmo to zapach bardzo intensywny. Dzięki temu właśnie jest afrodyzjakiem i pozostaje na długo w naszej pamięci. To zapach nie tylko słodki, ale również niezwykle aromatyczny. Niektórzy są w stanie wyczuć w nim aromaty korzenne, czy drzewne.

W jaki sposób można pozyskać piżmo w produkcji

Obecnie naturalne piżmo zostało zastąpione syntetycznymi zamiennikami. Dlaczego tak się stało? Ponieważ prawdziwe piżmo, jest substancją odzwierzęcą. I pozyskiwano ją właśnie od piżmowca. Dlatego cena za ten składnik była wysoko ceniona. Jednak po wielu latach, piżmowiec jest zwierzęciem chronionym, dlatego składnik ten musiano wymienić zamiennikiem. To jednak nie wszystko.

W przyrodzie istnieje piżmo, które jest pozyskiwane od roślin. Zapach niczym nie odbiega, od piżma pochodzenia zwierzęcego. Gdzie znajdziemy ten zapach? Na pewno w roślinach: dzięgiel litwor, piżmian, a także kroplik piżmowy.

Cały proces pozyskiwania zapachu piżma, nie jest tani. Nic więc w tym dziwnego nie ma, że perfumy zawierające składnik piżma, są znacznie droższe od tych, które piżma w swoim składzie nie mają.