Home>>Perfumeryjne ciekawostki>>Perfumy niszowe – czym różnią się od zwykłych perfum?
Niszowe perfumy
Perfumeryjne ciekawostki

Perfumy niszowe – czym różnią się od zwykłych perfum?

 

Coraz więcej osób poszukuje czegoś więcej, niż popularne, opatrzone bestsellerowe zapachy, które zwyczajnie mogły się już znudzić. Odpowiedzią na potrzeby świadomych konsumentów są niszowe perfumy, które składają się z wyszukanych, niezwykle unikatowych kompozycji zapachowych, których nie sposób znaleźć w zwykłej drogerii. 

Perfumy niszowe – co to?

Mówimy o perfumach niszowych, jeśli mamy do czynienia z perfumami, które nie są dostępne w zwykłych drogeriach i sklepach. Niszowe perfumy są na ogół trudniej dostępne, gdyż powstają w małych zakładach i  manufakturach, ponadto ich kompozycje zapachowe składają się z o wiele mniej popularnych, a nieraz niezwykle ekskluzywnych nut zapachowych. 

Perfumy niszowe – dla kogo?

Mainstreamowe, czyli te popularne zapachy z założenia są dostępne dla każdego. Jednocześnie wszyscy kolekcjonerzy i pasjonaci zapachów, którzy szukają unikatowych mieszanek, sięgają właśnie po perfumy niszowe. Odkrywanie niezwykłych i niespotykanych dotąd połączeń zapachowych może być niezwykle fascynującym doświadczeniem. Niszowe perfumy mogą zostać stworzone także na zamówienie, gdyż każdy marzy o nieco innym zapachu. Jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu i nie boisz się wyrazistych zapachów, ani napotkanej krytyki (tak, tak, mieszanki mogą być dla niektórych drażniące, a nawet nieprzyjemne!) – wypróbuj perfum niszowych.

Niszowe perfumy co to

Oryginalne składniki

Perfumy niszowe tworzy się z wyselekcjonowanych, najwyższej jakości składników. Składają się zazwyczaj z bardzo orientalnych esencji, od kardamonu, tytoniu, kadzideł, po trawy, piżma, ambrę, skóry, owoce, a nawet warzywa lub dym. Niektóre z nut zapachowych są syntetyczne, jednak i tutaj mamy do czynienia z najwyższą obróbką danych kompozycji.

Oryginalność ma swoją cenę

Trzeba liczyć się z tym, że niszowe perfumy są droższe i zazwyczaj limitowane. Nie oznacza to, że przeciętny Kowalski nie może sobie na nie pozwolić. Nic z tych rzeczy! Obecnie na rynku jest wiele firm i sklepów internetowych oferujących niszowe perfumy w przystępnych cenach. Warto poszukać swoich idealnych zapachów.

Perfumeria niszowa, a zapachy jak ze wspomnień

Niszowe perfumy mają jedną, bardzo dużą zaletę – bardzo często pachną jak nasze wspomnienia. Nie chodzi tutaj bynajmniej o watę cukrową, ale na przykład o skoszoną trawę, zapach dymu, lasu po deszczu i inne niesamowite, bardzo często nienazwane zapachy. Każdy z nas ma inne preferencje zapachowe i dla niektórych zapach benzyny jest odpychający, a dla innych rozkoszny. Perfumy niszowe robione na zamówienie przez prawdziwych mistrzów zapachów, są w stanie odwzorować nam pewne sytuacje z życia! Wyobraź sobie, że poszukujesz perfum, które pachną jak burzowe niebo w sierpniu. Dookoła nieco kwaśny zapach słomy i jabłek. Właśnie takie aromaty można uzyskać przez połączenie rzadkich i niestandardowych nut zapachowych.

Niszowe perfumy damskie czy niszowe perfumy męskie?

Nie ma to większego znaczenia, gdyż zazwyczaj niszowe perfumy nie są dedykowane pod konkretną płeć. Jednocześnie wiele perfumerii oferuje męskie lub damskie niszowe perfumy, które zawierają nieco więcej kwiatowych i owocowych nut w przypadku damskich, a więcej drzewno-cytrusowych połączeń w przypadku męskich zapachów.

Niszowe męskie perfumy

Perfumy niszowe – najlepsze zapachy

Warto poszukać idealnego zapachu dla siebie w przeróżnych sklepach i drogeriach internetowych. Jeśli boisz się, że mogą być to zbyt “nieznane rejony”, to możesz zacząć przygodę od perfum dostępnych w drogeriach, które pachną niekonwencjonalnie. Polecamy Tom Ford Black Orchid, Creed Aventus, Tom Ford Oud Wood lub Thierry Mugler angel. Powodzenia w tej pięknej, zapachowej przygodzie!