Home>>Perfumeryjny ranking>>Test odpowiedników perfum 2020
Perfumeryjny ranking

Test odpowiedników perfum 2020

Test odpowiedników perfum 2020

Test odpowiedników perfum 2020

Każdy z Was surfując w sieci w poszukiwaniu swoich ulubionych perfum, na pewno nie raz natknął się na rozlewnie perfum oferujące perfumy lane, inaczej zwane jako francuskie perfumy, perfumy nalewane, perfumy na mililitry itd.. Upraszczając, to nic innego jak odpowiedniki markowych perfum, sprzedawane nie raz w równie eleganckich flakonach, jednak uniwersalnych dla każdego zapachu.

Jak łatwo można się domyśleć, firmy produkujące wspomniane odpowiedniki perfum prezentują różne ceny jak i standardy jakościowe.


Postanowiliśmy przetestować produkty kilku firm które najczęściej pojawiają się w sieci (kolejność alfabetyczna):

– aparperfume.pl

fabrykazapachu.pl

– francuskieperfumy.pl

– francuskieperfumylane.pl

– galeriazapachu24.pl

– laneperfumy.pl

– paryskie-perfumy.pl

– perfumylane.pl

test odpowiedników perfum

Większość perfum, które wybraliśmy do testu, to na co dzień używane zapachy przez nas i naszych bliskich znajomych.

Zapachy damskie wybrane do testu:

– Chanel Chance
– Chanel Chance Eau Tendre
– Dior Joy
– Dior Miss Dior Le Parfum
– Dolce & Gabbana L’ Imperatrice 3 – Elizabeth Arden Green Tea

Zapachy męskie wybrane do testu:

– Chanel Bleu
– Dior Fahrenheit
– Dior Homme Intense
– Guerlain L’Homme Ideal
– Hugo Boss XY
– Paco Rabanne Black XS

Zakupione odpowiedniki konfrontowaliśmy wyłącznie z oryginalnymi perfumami pochodzącymi z legalnego źródła.

Ponieważ mamy do czynienia ze sklepami internetowymi i sprzedaż wysyłkową, postanowiliśmy ocenić więcej niż początkowo zakładaliśmy:

– serwisy same w sobie; za czytelność, wygląd i proces zakupowy,

– czas realizacji zamówienia,

– sposób zapakowania towaru; uznaliśmy to za ważny aspekt, gdyż mamy do czynienia z wysyłką szkła,

– cenę produktu; duża rozbieżność w cenie za tę samą, bądź podobną ilość perfum we flakonie

– produkty pod kątem wizualnym; bardzo duże różnice w wyglądzie flakonów i jakości wykonania,

– najważniejsze czyli: jakość odwzorowania i trwałość zapachu

Ocenie poddaliśmy nawet najdrobniejsze szczegóły, które przy zakupie być może nie rzucają się nam w oczy, a przy użytkowaniu perfum, stają się już olbrzymim defektem.


APARPERFUME.PL

Apar

Ocena serwisu

Na duży plus APARPERFUME.PL zasługuje za czytelny serwis, szeroki wybór perfum, jak i dostępny program rabatowy dla swoich klientów. Cały proces zamówienia, również był bardzo przejrzysty i jasny. Niestety nie udało nam się znaleźć na stronie listy perfum/odpowiedników.

Czas realizacji zamówienia

Zamówienie zostało zrealizowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Pakowanie przesyłki

Perfumy zostały solidnie zapakowane w karton, jak i skutecznie zabezpieczone ochronną folią bąbelkową.

Ceny perfum – drogo i niewspółmiernie do jakości:

20ml – 14,90 zł
50ml – 29,90 zł

Ocena wizualna

Niestety musimy przyznać, że flakoniki nie podbijają serc swoim wyglądem. Są to podłużne fiolki ze złotym lub srebrnym atomizerem, a także ze złotą/srebrną nasadką. Oznakowanie perfum jest również mało atrakcyjne, ponieważ numery perfum znajdują się na spodzie flakonika. Co niestety przy używaniu kilku różnych perfum, jest dość uciążliwe w szybkim odróżnieniu. Perfumy zapakowane są w pudełka, a ich kolor zależny jest od tego komu są one dedykowane. Firma oferuje białe pudełka dla kobiet, a czarne dla mężczyzn.

Odwzorowanie i trwałość zapachu

Na tle wszystkich zapachów bardzo dobrze wypadły: Chanel Chance Eau Tendre i Dior Fahrenheit. Niestety zapachy: Chanel Chance, Dior Joy i D&G L’Imperatrice 3 oceniamy słabo pod względem odwzorowania. W przypadku Elizabeth Arden, mieliśmy wątpliwości, czy we flakoniku nie znajdują się inne perfumy.

Pomimo słabego odzwierciedlenia perfum, zapach utrzymuje się nawet po 5 godzinach od aplikacji.


FABRYKAZAPACHU.PL

Fabryka Zapachu

Ocena serwisu

Cały serwis jest niezwykle czytelny i prosty w obsłudze. Na stronie głównej banery reklamowe przedstawiają nam podział perfum na damskie i męskie, a także rzucają się nam w oczy nowości, kosmetyki i aktywna lista odpowiedników.  FABRYKAZAPACHU.PL oferuje swoim klientom szeroki wachlarz odpowiedników, jak i oryginalnych perfum. Program rabatowy daje możliwość uzyskania stałego rabatu 10% . Warto także wspomnieć o tym, że na stronie znajdziemy funkcję filtrowania nut zapachowych tak, aby znaleźć idealne dla nas perfumy. Cały proces zakupowy był jasny i klarowny.

Czas realizacji zamówienia

Zamówienie zostało zrealizowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Pakowanie przesyłki

Perfumy zostały zapakowane w solidny i gruby karton, flakonik otulały duże ilości wypełniacza w postaci popularnych chrupek. Jest to pod jednym kątem bardzo bezpieczny sposób pakowania przesyłki, ale zarazem bardzo estetyczny. Duży plus za to, że perfumy, które są symbolem elegancji i luksusu, pakują w bardzo solidny, ale i elegancki sposób.

Ceny perfum – najlepszy stosunek jakości do ceny:

30ml – 12,90 zł
50ml – 19,90 zł
100ml – 29,90 zł

Ocena wizualna

Flakoniki perfum od Fabryki Zapachu są przede wszystkim solidnymi flakonikami, z grubego szkła i wzmocnionym dnem. To przezroczyste i prostokątne buteleczki. Ich pompki są złote zarówno w wersji damskiej i męskiej. Flakoniki różnią się jednak nasadkami na buteleczkach. Te w wersji dedykowanej dla kobiet są kwadratowe, a w wersji dla mężczyzn – płaskie i prostokątne. Perfumy są pakowane tylko w białe pudełka. A szkoda, że firma nie postawiła na dwa różne kolory, które ułatwiłyby znacznie odróżnienie perfum.  

Odwzorowanie i trwałość zapachu

Zauważyliśmy jednakowy i dość wysoki poziom odwzorowania zapachu wśród testowanych perfum:             Elizabeth Arden green Tea, D&G L’Imperatrice 3, Chanel Chance, Chanel Chance Eau Tendre, Dior Joy, Dior Homme Intense, Dior Fahrenheit, Paco Rabanne Black XS.

Na stronie firmy znaleźliśmy informację o zawartości olejków zapachowych na poziomie 19% co potwierdza się w użytkowaniu perfum. Zapach bowiem odczuwalny jest na skórze min. 5 godzin, a maksymalnie do 12 godzin.


FRANCUSKIEPERFUMY.PL

Francuskie perfumy

Ocena serwisu

Strona internetowa oferuje nam wysokiej klasy przejrzystość strony i bogaty wybór różnych zapachów. W sposób jasny, prezentuje nam powiązanie odpowiedników z markowymi zapachami. Ponadto proces zakupowy również przebiega bardzo sprawnie. Niestety dużym minusem, jest brak informacji o zniżkach lub stałych promocjach. Brak listy perfum/odpowiedników.

Czas realizacji zamówienia

Sytuacja jest podobna, jak to było w powyższych przypadkach. Zamówienie zostało zrealizowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Pakowanie przesyłki

Firma Francuskie perfumy, również nie zawiodła naszych oczekiwań i zapakowała perfumy w solidny karton, a także perfekcyjnie zabezpieczyła je folią bąbelkową. W taki sposób zapakowane perfumy, nie mogły zostać uszkodzone w transporcie.

Ceny perfum – umiarkowane względem konkurencji:

30ml – 13,00 zł
60ml – 21,00 zł
104ml – 31,00 zł

Ocena wizualna

Fiolki perfum są szklane, a swoim kształtem przypominają pionowy walec. W oczy rzuca nam się naklejona czarna etykieta ze złotymi lub srebrnymi akcentami (w zależności od rodzaju perfum: damskie/męskie). Nasadka perfum, również jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych. Perfumy damskie mają złotą nasadkę, a perfumy męskie – srebrną. W ostatnim czasie wprowadzono pudełka dla damskich i męskich perfum.

Odwzorowanie i trwałość zapachu

Bardzo dobrym odwzorowaniem zapachu jest odpowiednik Chanel Chance Eau Tendre. Troszkę gorzej, choć wcale nie tak źle wypadły zapachy: D&G L’Imperatrice 3 i Chanel Bleu. Najgorzej w całej klasyfikacji wyszły odpowiedniki: klasyczny Chanel Chance i Dior Fahrenheit – jednoznacznie rozpoznaliśmy zbyt wiele różnic w stosunku do oryginału. Trwałość perfum jest zadowalająca, gdy po 5 godzinach od aplikacji, większość wyżej wymienionych zapachów była nadal wyczuwalna.


FRANCUSKIEPERFUMYLANE.PL

Francuskie perfumy lane

Ocena serwisu

Strona oferuje nam bogaty wybór perfum, na jasnym i czytelnym serwisie. Dodatkowym plusem jest przejrzyste powiązanie do odpowiedników perfum z markowymi zapachami. Cała droga począwszy od wyboru perfum, aż do finalnego zakupu jest prostym procesem. Dużym plusem jest także aktywny katalog perfum, co znacznie ułatwia znalezienie odpowiednich dla nas perfum. Jedyne czego brakuje na stronie to brak programu rabatowego, co niestety nie zachęca do kolejnych zakupów na tej stronie internetowej.

Czas realizacji zamówienia

Zamówienie zostało zrealizowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Pakowanie przesyłki

W tym przypadku, firma bardzo nas zawiodła. Perfumy zostały nam dostarczone w kartonie, w którym flakoniki były poowijane w zwykłe gazety reklamowe z innych sklepów. Trzeba przyznać, że jest to niezbyt estetyczna i bezpieczna forma pakowania perfum. Tym razem do nas dotarły w całości. Jak będzie kolejnym razem?

Ceny perfum – najniższe:

35ml – 10,90 zł
50ml – 18,90 zł
100ml – 29,90 zł

Ocena wizualna

Perfumy zamknięte zostały w prostych, szklanych flakonikach, bez żadnych oznaczeń i naklejek. Atomizer w perfumach jest biały i plastikowy, co niestety nie daje fajnego odczucia w użytkowaniu, a także kiepsko wygląda. Na atomizerze znajduje się przezroczysta, plastikowa nasadka – z malutką etykietą z numerem perfum. I do tego druga – tym razem złota nasadka. Jest to dziwne połączenie dwóch nasadek na jednym flakoniku, nie tylko mało praktyczne, to jeszcze kiepsko wyglądające. Niestety firma nie zadbała także o pudełka na perfumy, co niestety nie czyni ich produktu dobrym pomysłem na prezent, np. na święta.

Odwzorowanie i trwałość zapachu

Podczas testowania zapachu dobrą trwałość i odzwierciedlenie mają zapachy: Chanel Chance, Paco Rabanne Black XS, Chanel Bleu i Dior Homme Intense. Niestety wśród tych, które poddaliśmy wnikliwej ocenie, źle wypadły: Dior Joy, Elizabeth Arden Green Tea, Hugo Boss XV i Dior Fahrenheit, które określamy jako daleko odbiegające od markowych zapachów.

Trwałość perfum była satysfakcjonująca bowiem utrzymywały się one powyżej 5 godzin.


GALERIAZAPACHU24.PL

Galeria zapachu 24

Ocena serwisu

Cały serwis jest prosty w obsłudze i oferuje duży wybór perfum. Plusem, jest przejrzyste powiązanie odpowiedników perfum z markowymi zapachami. Dostępny program rabatowy. Proces zamówienia był również łatwy i przyjemny. Brak listy perfum/odpowiedników.

Czas realizacji zamówienia

Zamówienie zrealizowano w ciągu 1 dnia roboczego.

Pakowanie przesyłki

Perfumy dotarły solidnie zapakowane w folię bąbelkową, która skutecznie ochroniła produkty, przed ewentualnym stłuczeniem.

Ceny perfum – umiarkowane względem konkurencji:

35ml – 14,00 zł
55ml – 22,00 zł
105ml – 32,00 zł

Ocena wizualna

Flakoniki od Galerii Zapachu 24 są solidne, także z mocnym i grubym dnem. Ich atomizery są koloru złotego. Mają przezroczyste nasadki – jednakowe dla kobiet i mężczyzn. A ich etykieta na flakonikach jest lekko matowa. Perfumy pakowane są w białe pudełeczka. Nie ma innego koloru opakowania dla perfum męskich.

Odwzorowanie i trwałość zapachu

Dobre odwzorowanie dla wszystkich testowanych zapachów:

Miss Dior Le Parfum, Elizabeth Arden Green Tea, Dior Joy, D&G L’Imperatrice, Chanel Chance Eau Tendre, Dior Homme Intense, Dior Fahrenheit, Paco Rabanne Black XS i Chanel Bleu.

Podczas użytkowania perfum, odnieśliśmy zadowolenie i satysfakcję. Perfumy utrzymywały się powyżej 5 godzin, a nawet do 12 godzin w ciągu dnia.


LANEPERFUMY.PL

Ambra

Ocena serwisu

Strona serwisu jest przejrzysta i bardzo prosta w użytkowaniu (powiązanie odpowiedników perfum z markowymi zapachami). Dzięki temu z dużą łatwością, możemy dokonać na niej zakupów. Plus za program rabatowy promujący zbiorowe zakupy. Minusem jest brak listy perfum/odpowiedników.

Czas realizacji zamówienia

Zamówienie zostało zrealizowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Pakowanie przesyłki

Perfumy zostały wysłane w solidnym kartonie i zabezpieczone folią bąbelkową.

Ceny perfum – umiarkowane względem konkurencji:

35ml – 14,00 zł
60ml – 22,00 zł
108ml – 32,00 zł

Ocena wizualna

Perfumy Ambra, znajdują się w ładnych szklanych flakonikach. Różnią się etykietami – które rozgraniczają perfumy damskie i męskie. Złoty atomizer zdobi oba rodzaje perfum. Nasadki również są takie same – przezroczyste i plastikowe. Firma zadbała również o pudełka na perfumy, które są w kolorze białym – dla kobiet i granatowym – dla mężczyzn. Niestety duży minus perfumy dostały za pływające w nich „ciała obce” i piasek nieznanego pochodzenia. Cóż, trzeba powiedzieć, że nie wygląda to za dobrze i niestety, ale tyczy się to wszystkich perfum, które były przez nas testowane. Niektórych bardziej, innych mniej.

Ambra

Odwzorowanie i trwałość zapachu

Niestety podczas testowania perfum, zanotowaliśmy bardzo nieprzyjemne zjawisko dotyczące każdego z testowanych odpowiedników. Tuż po aplikacji dowolnego zapachu, pierwsza wyczuwalna woń to mocny aromat podobny do zmywacza do paznokci (lub acetonu). Dopiero po około 10 sekundach wyłania się zapach. I niestety trzeba przyznać, że też nie w każdym zapachu ten aromat acetonu zanika.

Odwzorowanie perfum wypadło bardzo dobrze u odpowiednika Miss Dior Le Parfum. Troszkę gorzej na odpowiednikach Chanel Chance Eau Tendre i Dior Joy. A niestety ogromne różnice zauważyliśmy w odpowiednikach perfum: klasyczny Chanel Chance, D&G L’Imperatrice 3.
Trwałość perfum była zadowalająca i zgodna z informacją na stronie o zaperfumowaniu 18%.


PARYSKIEPERFUMY.PL

Paryskie perfumy

Ocena serwisu

Strona paryskie-perfumy.pl wyróżnia się czytelnością serwisu, jak i szeroką ofertą perfum. Na stronach znaleźć możemy przejrzyste powiązanie odpowiedników perfum z markowymi zapachami, co znacznie ułatwia odnalezienie swojego ulubionego zapachu. Także cały proces zakupowy jest bardzo łatwy i sprawny w obsłudze. Jednak na stronie nie znaleźliśmy listy perfum/odpowiedników, a także wielkim minusem jest brak programu rabatowego, który nie przyciąga do ponownego zakupu perfum.

Czas realizacji zamówienia

Zamówienie zostało zrealizowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Pakowanie przesyłki

PARYSKIEPERFUMY.PL trochę zawiodły nas swoją przesyłką. Paczka, choć szybko wysłana, to niestety słabo zapakowana. Perfumy zapakowano w bardzo cienki karton, a buteleczki skromnie przykryto powietrznymi poduszeczkami. Choć sama osłona, jest dobrym sposobem, to rodzaj kartonu nie jest dedykowany szklanym przesyłkom. Tym razem przesyłka dotarła w całości.

Ceny perfum – najdrożej z całego zestawienia:

35ml – 24,70 zł
60ml – 39,40 zł
100ml – 63,90 zł

Ocena wizualna

Flakoniki paryskich perfum podbiły nasze serca swoim wyglądem. Są to kwadratowe, szklane buteleczki, ze złotymi atomizerami i przezroczystymi nasadkami. Posiadają one dwa rodzaje etykiet biało-złote i czarno-złote w odróżnieniu dla kobiet i mężczyzn. Do całości świetnie dopasowane są biało-złote pudełeczka na flakoniki, które wspólnie tworzą znakomitą kompozycję.  

Odwzorowanie i trwałość zapachu

Wszystkie testowane odpowiedniki prezentują jednakowy, dobry poziom odwzorowania zapachu. Testom zostały poddane zapachy: D&G L’Imperatrice 3, Elizabeth Arden Green Tea, Chanel Chance, Dior Fahrenheit i Dior Homme Intense. Trwałość perfum jest zadowalająca, ponieważ utrzymują się powyżej 5 godzin, a niektóre nawet do 12 godzin.


PERFUMYLANE.PL

Perfumy lane

Ocena serwisu

W przypadku PERFUMYLANE.PL, bez wątpienia trzeba przyznać, że oferują oni swoim klientom naprawdę szeroką ofertę perfum. I na tym niestety kończą się pozytywy, pod względem oceny serwisu. Cała strona internetowa jest mało czytelna, zmuszająca nas do pobrania pliku, aby zobaczyć listę zapachów. Ponadto pierwszy raz przy zakupie perfum, spotkaliśmy się z brakiem operatora płatności online (pomimo, że użyto logotyp „Przelewy24” na stronie głównej) i możliwości wysyłki za pobraniem. Niestety na stronie również brakuje informacji o promocjach lub rabatach dla klientów. I największy minus dla firmy za to, że oferowane markowe zapachy, tak naprawdę są niedostępne.

Czas realizacji zamówienia

Zamówienie zrealizowano w ciągu 1 dnia roboczego.

Pakowanie przesyłki

Perfumy zostały zapakowane w karton, jednak ich zabezpieczenie zostawia wiele do życzenia. Flakoniki poowijane były zwykłymi gazetami, ale w wyjątkowo niechlujny sposób, co wygląda bardzo nieestetycznie podczas otwierania paczki.

Ceny perfum – umiarkowane względem konkurencji:

35ml – 11,00 zł
60ml – 20,00 zł
105ml – 30,00 zł

Ocena wizualna

Kolejny raz spotykamy się z plastikowym atomizerem i plastikową nasadką. Jest to najmniej atrakcyjna buteleczka. Prostokątny flakonik, ze zwykłą białą etykietą, bez żadnych zdobień. Dodatkowy minus to brak pudełka dla flakoników. Brak rozróżnienia opakowań dla kobiet i mężczyzn. Cały produkt wygląda na bardzo tani w swoim wykonaniu.

Odwzorowanie i trwałość zapachu

Dobre odwzorowanie prezentują perfumy: Chanel Bleu i D&G L’Imperatrice 3. Niestety w przypadku pozostałych odpowiedników: Elizabeth Arden Green Tea, Chanel Chance, Chanel Chance Eau Tendre, Hugo Boss XV – nie zasługują one na miano odpowiedników perfum. Testy powtarzaliśmy kilkukrotnie i niestety nasze odczucia się nie zmieniły.

Trwałość zapachów była zadowalająca, nawet po 5 godzinach od aplikacji zapach był wyczuwalny.