Home>>Perfumeryjne abc - poradnik>>Rodzaje perfum i ich tajniki
rodzaje perfum
Perfumeryjne abc - poradnik

Rodzaje perfum i ich tajniki

Kupujesz za każdym razem inne perfumy i nadal to nie jest to? Chodząc do pracy, czujesz zapach perfum swoich współpracowników, natomiast nie odczuwasz zapachu swoich perfum? Zastanawiasz się co jest tego przyczyną? Bez obaw! Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie kilku istotnych faktów, które rozjaśnią Ci temat perfum.

Perfumy? Co to takiego?

Słowo „perfumy” pochodzi z języka francuskiego, a dokładnie od słowa „per fumee”, czyli w dosłownym znaczeniu „przez dym”. Perfumy są mianem kosmetyków, które nadają ciału pożądany przez nas zapach. Jednak do perfum nie zaliczane są dezodoranty. O czym wielu z nas zapomina.

Jak dzielimy perfumy?

Ekstrakt perfum (44%-60% esencji) – jeden z najdroższych produktów. Należy do perfum ekskluzywnych. Im więcej esencji jest we flakonie perfum, tym potrzebna jest mniejsza ilość dodatkowych substancji. Jedną z ważniejszych zalet, jest fakt, że takie perfumy utrzymują się najdłużej na naszym ciele.

Perfumy – Eau de Parfum (15% – 40% esencji) – Są nieco tańsze od powyższego ekstraktu, a efekt jest zbliżony.

Wody perfumowane – są to produkty, o dużo niższej cenie i pod względem jakości, również długo utrzymują się na ciele. Potrafią być wyczuwalne nawet przez 24 godziny od użycia.

Wody toaletowe – jeden z najbardziej popularnych produktów w drogeriach kosmetycznych. Często spotykane pod nazwą Eau de Toilette. Jej cena jest niska i co za tym idzie, jakość również jest niższa, w porównaniu do ekstraktów. Jednak warto mieć je zawsze przy sobie i aplikować kilka razy dziennie. Jej trwałość to czas około 12 godzin.

Woda kolońska (3% – 5% olejków zapachowych) – jest to woda toaletowa o bardzo specyficznym zapachu. Występuje w ofercie zarówno dla kobiet i mężczyzn. Do jej składu zaliczamy m.in. cytrynę, pomarańczę, lawendę i rozmaryn. Mężczyźni najczęściej używają wody kolońskiej po goleniu.

Perfumy są dla nas pomocą w dopełnieniu swojego codziennego wizerunku. Dzięki nim łatwiej możemy wyrazić siebie. Mężczyznom perfumy dodają pewności siebie. To jaki zapach i rodzaj perfum wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Najważniejsze jest to, że tak naprawdę tylko Ty z danym zapachem musisz się czuć dobrze. I tym kieruj się przy wyborze rodzaju perfum. A tylko wtedy, zakupy te będą udane.