Home>>Perfumeryjne ciekawostki>>Najczęściej zadawane pytania w temacie perfum
pytania w temacie perfum
Perfumeryjne ciekawostki

Najczęściej zadawane pytania w temacie perfum

Bardzo często, pytacie o to, jakich perfum używać, czym się kierować przy wyborze danej fiolki zapachu i oczywiście jak używać perfum, aby pachniały jak najdłużej. Dziś odpowiem, na kilka dodatkowych pytań, a równie często zadawanych przez Was na czacie. Mam nadzieję, że znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Ile składników zawierają w sobie perfumy?

Zawartość i skład każdego flakonika perfum, jest indywidualną sprawą i tajemnicą producenta. Jednak zawartość perfum, może wahać się nawet między 80, a 100 różnych składników. Jednak, dużo osób myli ze sobą fakt, iż perfumy, które zawierają np. tylko 6 składników, są znacznie gorsze od tych, które zawierają ich 100. 

Dlaczego niektóre zapachy nas zachwycają, a drugie wręcz przeciwnie?

Każdy z nas, ma swój indywidualny gust i wymagania. Dlatego, nasze reakcje na dane zapachy, są skrajnie różnie. Wszystkie nuty zapachowe, budzą w nas odmienne emocje i pobudzają wspomnienia z nimi związane.

Czy perfumy mogą stać się afrodyzjakiem?

Nie od dziś wiadomo, że perfumy działają na nasze zmysły. To właśnie one, dają nam więcej odwagi, dzięki czemu stajemy się bardziej seksowni. W ten sposób, z dużą łatwością potrafimy odnaleźć się na imprezie, wśród tłumu nieznanych nam osób. To jednak nie wszystko. Na randce czujemy się jak ryba w wodzie i nie odczuwamy strachu przed porażką.

Czy woda kolońska, a woda po goleniu to to samo?

Jedna zasadnicza różnica, między wodą po goleniu, a wodą kolońską, to to, że jednego używamy do twarzy, a drugiego do ciała. Woda po goleniu, przeznaczona jest tylko i wyłącznie do aplikacji na twarz. Pewnie także dlatego, że w swoim składzie zawiera składniki, które łagodzą podrażnienia powstałe wskutek golenia.

Skąd bierze się miłość do perfum?

Perfumy, są takim magicznym, płynnym szczęściem. Dzięki nim, czujemy się pewniej i lepiej. Kiedy zaczniemy stosować je regularnie, nasz organizm wzbogaci się o zastrzyk endorfin, które otrzyma. Bowiem, udowodniono naukowo, że codzienne stosowanie perfum, wzbogaca nasze życie towarzyskie. Jest także, mocną dawką odwagi w pracy.

Jak długo dane perfumy, utrzymują się na naszej skórze, czy ubraniu?

Trwałość naszych perfum, zależne jest od wielu czynników. Jednak ich średnia wytrzymałość to nawet 10 godzin. Należy brać także pod uwagę fakt, z jakich składników są wykonane i gdzie zostały aplikowane.

To tylko nieliczne z pytań, które wpływają do naszej skrzynki odbiorczej. Mamy nadzieję, że choć kilka wątpliwości o perfumach, zostały rozwiane. Już niebawem, pojawią się kolejne odpowiedzi, na zadane przez Was pytania.