Home>>Perfumeryjne inspiracje>>Perfumy o zapachu róży
zapach róży
Perfumeryjne inspiracje

Perfumy o zapachu róży

Róża jak dobrze wiemy, jest królową kwiatów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo ma najpiękniejszy kolor, formę i zapach, ze wszystkich dostępnych gatunków kwiatów. A jej płatki są tak delikatne, jak płatki śniegu, które rozpuszczają się na naszej dłoni, gdy poczują cieplejszą temperaturę. I choć dobrze znamy jej zapach, być może nie spodziewasz się, jak bardzo perfumy o aromacie róży mogą Cię zaskoczyć. Wszystko zależne jest od kombinacji zapachu i odpowiedniego doboru aromatów.


Dlaczego tak kochamy różane perfumy?

Róża jest kwiatem, której okres kwitnienia przypada na najpiękniejsze miesiące w ciągu roku, czyli porę późnej wiosny i całego lata. Dlatego zapach róży, jest idealnym dopełnieniem tych miesięcy, a także przedłużeniem ich, kiedy w ogrodzie nie kwitną już kwiaty. Nie ma kobiety, która nie kochałaby zapachu róż. Tak samo jak nie ma na świecie mężczyzny, który przeszedłby obojętnie obok kobiety, która pachnie tak nieskazitelnie jak kwiat róży.


W jakich kompozycjach możemy spotkać różę?

Róża idealnie nadaje się w połączeniach z owocami, a także z aromatami drzewnymi. Dzięki temu perfumy w takiej kompozycji stają się nie tylko eleganckie, czy uwodzicielskie, ale również romantyczne i pociągające.

CHLOE Eau De Parfum Spray

To bardzo romantyczna nuta, która swoje zastosowanie znajdzie na co dzień. Czym charakteryzuje się zapach od Chloe? Na pewno jest lekki i orzeźwiający. Ale to nie wszystko. Dodatkowo perfumy te mają magiczną moc dodawania odwagi i elegancji. A dzięki połączeniu róży z konwalią i magnolią uzyskano perfekcyjny zapach dla niezależnej i pewnej siebie kobiety.

Yves Saint Laurent Paris Eau De Toilette Spray

Perfumy te od razu kojarzone są z Paryżem, bo właśnie to miasto ukochał sam projektant. I właśnie dla kobiet z Paryża zostały zaprojektowane te różane perfumy, które cechuje romantyzm, elegancja i urok magii. W tym przypadku we flakoniku zostały zmieszane nuty drzewno-kwiatowe, róża, fiołek i bergamotka. I to właśnie ta kompozycja sprawia, że perfumy te są ciepłe, a zarazem lekkie. A ich zastosowanie idealnie sprawdzi się na pierwszej randce.