Home>>Perfumeryjne inspiracje>>Perfumy, które zapadają w pamięci
Perfumeryjne inspiracje

Perfumy, które zapadają w pamięci

Najseksowniejsze zapachy świata

Chyba każda kobieta, udając się na zakupy do perfumerii, dąży do dokonania wyboru perfekcyjnego zapachu. Przechodząc między półkami w sklepie, wąchamy dziesiątki różnych odmian perfum. Często zdarza się nam, szukać zapachu u różnych producentów i ich marek. Tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że po powąchaniu kilku różnych zapachów, kolejne przestaną być dla nas istotne. W naszej pamięci, wszystkie poprzednie nuty zmieszają się ze sobą, tworząc większy zamęt i brak zdecydowania. Skupmy się więc na tym czego szukamy i jaki efekt chcemy osiągnąć. Bowiem zdecydujemy się na różne zapachy w zależności od okoliczności na jaką je potrzebujemy. Inne perfumy zakupimy na randkę, a inne do pracy. Załóżmy więc, że szukamy czegoś uwodzicielskiego na randkę z ukochanym.

Czego szukać na półkach sklepowych?

Czy istnieje najlepszy i najbardziej pociągający zapach? Mamy na myśli tu nuty zapachowe, które swoim zapachem sprawią, że mężczyzna nie zapomni o nas przez wiele długich dni. Czy w ogóle da się zakupić flakonik idealnych perfum? Oczywiście, że tak. Wiadomo, że dużą wagę należy przyłożyć także do indywidualnego gustu i wymagań mężczyzn, a także samych kobiet. Jednak jest jeden składnik perfum, który wyjątkowo mocno działa na mężczyzn.

Co to jest Tuberoza?

Tuberoza, była uznawana dawniej za primadonnę wśród wszystkich kwiatów. Jednak odkryto jej bogate zastosowanie w perfumach. W zestawieniu z Tuberozą, pozostałe aromaty tracą na wartości. Jej dominacja sprawia, że perfumy te stają się królową wśród zapachów. Choć w dawnych czasach kobiety, miały używać delikatnych i skromnych zapachów, to właśnie zapach tuberozy był tego totalnym przeciwieństwem.

Zapach Tuberozy – sukces murowany

Zapach Tuberozy działa na mężczyzn wyjątkowo intensywnie. Należy stwierdzić w tym przypadku, że aromat ten nie tylko działa podniecająco, ale także zniewalająco i zmysłowo. Po odczuciu zapachu tuberozy, mężczyźni zapominają o całym otaczającym ich świecie. A kobieta, która uwodzi ich tym zapachem, zostanie na długi czas w ich pamięci.

Sport vs. Tuberoza

Ktoś już raz próbował zrobić testy i zestawić ze sobą zapach tuberozy i najważniejszy mecz reprezentacji w telewizji. Wyniki były oszałamiające. Bowiem perfumy wygrały większością głosów. Panowie, którzy wyczuli aromat tuberozy u pań, nie mogli usiedzieć spokojnie przed telewizorem. Potrafili rzucić wszystko i podążyć za tą jedyną. Nie wolno pominąć faktu, że perfumy w których składzie znajdziemy tuberozę, wywołują niekontrolowany skurcz u mężczyzn.

Pamiętajmy jednak o tym, że perfumy nam mają dodać pewności siebie i odrobinę odwagi. Ale jeśli my sami, nie polubimy danego zapachu perfum, to odniesiemy odwrotny skutek. Dlatego to, czy dany perfum jest pociągający dla mężczyzn, musimy przetestować sami. Nie zapominajmy przecież o gustach i preferencjach naszych panów.