Home>>Perfumeryjne ciekawostki>>Perfumy Gourmand
gourmand
Perfumeryjne ciekawostki

Perfumy Gourmand

Słyszeliście może o perfumach gourmand? Są to perfumy, których historia sięga roku 1992. Choć istnieje wiele podobnych historii, które pokazują, że perfumy o takim zapachu, były już dostępne na rynku wiele lat wcześniej. Chcesz poznać więcej informacji o perfumach gourmand? Przejdź dalej.

Perfumy Angel Thierry Mugler, zasłynęły nie tylko pięknym i luksusowym flakonikiem, o kształcie gwiazdy. Na tamte lata, było nie wiele perfum, które mogłyby pochwalić się tak innowacyjnym flakonikiem. Jego wygląd wizualny był dla kobiet bardzo delikatny i subtelny. Wiele z nich marzyło, aby mieć w swojej kolekcji takie opakowanie perfum.

Przejdźmy do zawartości…

Zapach Angel Thierry Mugler, to nic innego jak zapach o charakterystycznej nucie waty cukrowej i wanilii. Czym się wyróżniają od reszty zapachów? Jako jedne z nielicznych posiadają one cukierniczy aromat. Są one słodkie i apetyczne. Ale czym tak podbiły serca kobiet? Zapachem cukierków?

Dlaczego kobiety pokochały perfumy Angel Thierry Mugler?

Używając tych konkretnych perfum, poczujemy zapach karmelu i czekolady. Są to specyficzne zapachy, które zawsze będą kojarzyć nam się z dzieciństwem i wakacjami u babci. Dlatego, większość kobiet chętnie sięga podczas zakupów, po te zapachy, ponieważ jako jedne z nielicznych posiadają tak bogatą kompozycję słodyczy.

Gourmand w dosłownym znaczeniu…

Gourmand, to słowo wywodzące się z języka francuskiego. Jego dosłowne znaczenie to „łakomczuch”. W składzie perfum znajdziemy, słodycze typu czekolada, karmel, pralinki, cukierki, watę cukrową i gumę balonową. Nie można pominąć tu równie słodkiego aromatu wanilii. Słodkie przyprawy są tu niezbędne, aby dodać równowagi całej kompozycji zapachowej. Zdarza się również, że producenci perfum dodają do nich także ostrzejsze aromaty, aby stworzyć kompozycję perfum bardziej wyrafinowanych.

Gdzie możemy kupić perfumy gourmand…

Za początek perfum gourmand możemy uznać rok 1992. Już wtedy kobiety zakochały się w słodkich aromatach. I od tamtej pory posiadają rzeszę wiernych fanek, które regularnie korzystają z tych perfum. Jednak, które fiolki zapachowe, także posiadają tak słodkie aromaty?

Szukając perfum gourmand, zatrzymaj się na chwilę przy fiolce perfum Mancera Choco Violette, a także Capricorn CnR Create i Esteban Paris Modern Chypre. W fiolkach tych zostały zamknięte nuty słodkiej czekolady i wanilii, ale także i fiołka, pomarańczy, czy orzecha laskowego.

Każdy zapach jest inny i posiada różnorodne dodatki, które wzbogacają i umacniają zapach. Wybór jaki dokonasz, to indywidualna sprawa, zależna od gustu i upodobań. Dlatego warto poznać je bliżej, podczas wizyty w perfumerii.