Home>>Perfumeryjny ranking>>Najdroższe perfumy świata
Najdroższe perfumy świata
Perfumeryjny ranking

Najdroższe perfumy świata

Wchodząc do drogerii, widzisz na półkach sklepowych perfumy, warte nawet kilkaset złotych. Zastanawiasz się, pewnie nie raz, kogo stać na takie drogie zapachy? A czy wiesz ile kosztują najdroższe perfumy świata?

Pewnie zdarzyło Ci się, kupić perfumy warte np. 300 zł. Wyjątkowo, zdecydowałeś się na zakup z racji premii w pracy, lub zrobiłeś sobie luksusowy prezent na urodziny. A czy wiesz, że najdroższe perfumy świata, są warte nawet 675 000 zł? Jest to cena, za flakonik perfum Imperial Majesty. Są to limitowane perfumy Clive’a Christiana No.1.

Imperial Majesty – najdroższe perfumy świata

Są to półlitrowe perfumy, o zapachu kwiatowo-orientalnym. Z jednej strony, posiadają delikatny zapach kwiatów, a z drugiej natomiast zapachy orientalne. Wyjątkowo mocne i pobudzające nasze zmysły. Perfumy umieszczono w eleganckim i luksusowym flakoniku, który wykonano z kryształu Baccarat, 18 – karatowego złota i 5 – karatowym diamentem. Dopuszczonych do sprzedaży zostało 5 sztuk perfum. Trzy z nich natychmiast się sprzedały. Nuty zapachowe jakie możemy w nich wyczuć to limonka, róża, jaśmin, ylang ylang, wanilia i indyjskie drzewo sandałowe.

Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes

Są to drugie perfumy, pod względem najwyższej ceny. W tym przypadku, cena za 1 ml. Wynosi 735 zł. Firma Baccarat sama stworzyła sobie flakonik dla perfum. Dlatego, że zajmują się także wyrobem kryształowych materiałów. Jego główne nuty zapachowe to kadzidło i mirra.

Clive Christian No. 1

W rankingu, nie mogło zabraknąć także i tych perfum. Ich cena za 1 ml. wynosi ok. 232 zł. Jest to tańsza wersja perfum od Clive Christian. Dla jego wiernych fanów, jest ona dostępna w regularnej sprzedaży. Cena jest znacznie niższa od pierwszego miejsca, jednak i dla przeciętnie zarabiającego człowieka, jest to cena ogromna. 30 ml. perfum kosztuje ok. 17 500 zł. Są one zamknięte również w kryształowym flakoniku, który robi ogromne wrażenie wizualne dla klienta. Niestety, aby zakupić ten konkretny flakonik perfum, należy zapisać się na listę osób oczekujących. Rocznie, firma ta, wypuszcza na rynek 1000 sztuk flakoników. I sprzedają się one w błyskawicznym tempie.


Są to trzy najdroższe flakoniki perfum. Chcesz poznać więcej marek, które podbijają rynek nieskazitelnym zapachem i wysoką ceną? Już niebawem, pojawi się kolejny artykuł, z listą najdroższych perfum świata.