Home>>Perfumeryjne inspiracje>>Kwiaty w perfumach
kwiaty w perfumach
Perfumeryjne inspiracje

Kwiaty w perfumach

Nuty zapachowe, jak i ich grupy, zostały opisane we wcześniejszych artykułach. Dzisiejszy post został poświęcony poszczególnym składnikom perfum. Być może nie wszyscy wiedzą, ale składników perfum jest o wiele więcej. Dlatego temat ten, jest tak obszerny i stał się tematem rzeką, o którym stale można napisać coś nowego. O części składników, była już mowa wcześniej. Lecz dziś wspominamy o składnikach jakże oczywistych, a jednak zapomnianych.

Fiołek

Tych kwiatów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Można je spotkać na południu Francji, a także we Włoszech. Grupa fiołków jest jedną z największych grup kwiatowych. Do ich odmian zaliczamy ponad 800 roślin. W przemyśle perfumeryjnym, wykorzystywane są jego liście. Kwiaty bowiem charakteryzują się bogatym i słodkim zapachem, który swoje zastosowanie znajdzie w luksusowych flakonikach. Liście natomiast posiadają ziołowy zapach.

Hiacynt

To kolejny kwiat, który swoim pięknem urzeka nas w ogrodach. Hiacynt zasłynął przede wszystkim, swoimi pięknie pachnącymi kwiatami, które stały się pierwszym symbolem wiosny. Pojawiają się w okresie pierwszych promieni słońca, już na przełomie marca i kwietnia. Gdy zapach ten umieścimy we flakoniku z perfumami, uzyskamy intensywny i słodki zapach.

Mandarynka

O tym, jak wielką i ważną rolę odgrywają cytrusy w perfumach, także wspominaliśmy kilkukrotnie. Są one niezbędne gdy chcemy uzyskać efekt świeżości i letniego ochłodzenia. Dlatego też, bardzo często osoby pragnące orzeźwienia w ciepłe dni, chętniej sięgają po flakoniki zawierające w swoim składzie pysznie soczyste owoce. Co daje nam mandarynka? Efekt orzeźwienia i słodyczy.

Konwalia

Konwalia, jest kwiatem, którego okres kwitnienia przypada na najpiękniejszą porę roku. Bowiem spotkać je możemy podczas wiosennych dni. Kiedy to przyroda budzi się do życia, a spod resztek zamarzniętego białego puchu, wyrastają śliczne białe kwiaty konwalii. Jej zapach kojarzony jest z delikatnością i subtelnością. Idealnie sprawdzi się dla osób wrażliwych i spokojnych, a także skromnych.

Róża stulistna

Spotkać ją możemy także, pod nazwą Centifolia. Jednak jej nazwa wzięła się właśnie z ilości płatków które posiada. Jej występowanie przypada głównie na Egipt. Czym się wyróżnia na tle innych kwiatów? Jej zapach jest o wiele bardziej delikatny od pozostałych róż. Wyczuwalne stają się tu nuty zieleni i miodu. Bardzo często występuje ona także pod nazwą róży majowej. Jest to propozycja zapachu dla kobiet o dziewczęcej i delikatnej urodzie. Idealne połączenie tworzy ona z bergamotką i piwonią.

Perfumy, które w swoim składzie posiadają kwiaty, od wielu lat górują na półkach w drogerii. Coraz częściej kobiety sięgają po aromaty delikatne i subtelne. A Ty? Jakie kwiaty w swoich perfumach wybierzesz?