Home>>Perfumeryjne abc - poradnik>>Kolor perfum ma znaczenie
kolory perfum
Perfumeryjne abc - poradnik

Kolor perfum ma znaczenie

Kupując perfumy, pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że są one kolorowe. Tak! Perfumy posiadają kolor. Rzadko kiedy są bezbarwne. Są one sprzedawane w luksusowych, kolorowych i eleganckich buteleczkach. To dlatego nie widzimy, w jakim kolorze one są.

Typowe kolory dla konkretnych perfum

Najczęściej spotykane kolory perfum to kolory: żółty, czerwony, pomarańczowy, zielony, różowy i fioletowy. Przyjrzyjmy się więc konkretnym kolorom perfum.

Czy kolor perfum odpowiada kolorom buteleczki?

Absolutnie, nie. Kolor perfum nigdy nie jest przypadkowy. Ma to w głównej mierze, związek z tym z jakiej kompozycji perfumy te zostały wykonane. Dlatego, wiedząc jaki kolor odpowiada danym nutom zapachowy, już po kolorze możemy stwierdzić czy dany zapach trafi w nasze gusta.

Kolory perfum

Fioletowy

Kolor fioletowy występuje przy kompozycjach nut kwiatowych. Perfumy posiadają słodki i delikatny zapach. Są to perfumy przeznaczone do pracy, ale również świetnie sprawdzą się na wieczorne imprezy. Charakteryzują się uspokajającym nutom jaśminu, konwalii, róży i fiołków. Dlatego romantyczki chętniej po nie sięgają.


Żółty

Są to perfumy o jasnej i złotożółtej barwie. Ich główną nutą zapachową są cytrusy m.in. cytryna, grejpfrut, pomarańcza i także limonka. Kobiety, które używają tych perfum, kojarzą je najczęściej ze słonecznym latem i wakacjami. Przeznaczenie perfum o kolorze żółtym kierowane jest do osób aktywnych fizycznie i lubiących sport.


Zielony

Kolor zielony, każdemu chyba kojarzy się ze spokojem. I również w tym przypadku, perfumy zielone są subtelne i delikatne. W ich skład zaliczamy zapach liści i traw. Ich przeznaczenie jest szerokie. Dedykowane są one dla osób pracujących, czy chodzących do szkoły, ale także dla tych którzy pragną się zrelaksować delikatnym zapachem.


Czerwony i pomarańczowy

Perfumy o kolorze czerwonym i pomarańczowym to perfumy o nutach orientalnych. W swojej kompozycji posiadają nuty korzenne. Dlatego są one bardzo ciepłe, ale i ciężkie. Świetnie sprawdzą się na imprezie. A zawartość cynamonu czy pieprzu w perfumach jeszcze bardziej wzmocni ich tajemniczość i zmysłowość.

Często jednak, marki zmieniają kolor swoich perfum w celu dopasowania ich kolorystyki do wizerunki marki. Dlatego wybieraj te perfumy, które są prawdziwie utożsamione ze swoimi nutami zapachowymi.