Home>>Perfumeryjne abc - poradnik>>Jak się perfumować, żeby długo pachnieć?
Jak długo pachnieć?
Perfumeryjne abc - poradnik

Jak się perfumować, żeby długo pachnieć?

Perfumy są nie tylko sposobem na poprawienie swojego zapachu, ale także mogą wpływać na nasze samopoczucie i pewność siebie. Jednak wiele osób (a może również i Ty) ma problem z tym, że perfumy nie utrzymują się na nich przez długi czas. Ba! wytrzymują tylko chwilę! I nie zawsze jest to wina perfum. Istnieje kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci zachować zapach perfum przez cały dzień. Zaczynamy!

1. Wybierz odpowiednią moc perfum

Istnieje kilka rodzajów perfum o różnej mocy: prawdziwe perfumy (bardzo drogie), wody perfumowane, wody toaletowe i wody po goleniu. Każdy z zapachów ma inną koncentrację olejków zapachowych, co wpływa na trwałość woni. Jeśli chcesz, aby zapach utrzymał się przez długi czas, zdecyduj się na perfumy o najwyższej mocy. Są one bardziej intensywne i utrzymują się na skórze przez wiele godzin – polecamy wody perfumowane o stężeniu do 20%. Wody toaletowe i wody kolońskie są mniej skoncentrowane i wymagają częstszego powtarzania aplikacji.

2. Aplikuj perfumy na odpowiednie partie ciała

Niektóre partie ciała są bardziej skłonne do utrzymania zapachu perfum niż inne. Najlepsze miejsca do aplikacji perfum to miejsca, gdzie puls tętna jest wyraźny, takie jak nadgarstki, zgięcia łokci, szyja, skóra za uszami i za kolanami. Skóra w tych miejscach jest cieplejsza i bardziej wrażliwa, co pomaga uwalniać zapach perfum.

3. Nawilż swoją skórę przed aplikacją

Sucha skóra gorzej przyswaja zapach, niż nawilżona. co skutkuje szybszym zanikaniem zapachu. Przed aplikacją perfum zawsze nawilż skórę. Możesz użyć bezzapachowego balsamu do ciała lub lekkiego kremu nawilżającego. Wilgotna skóra zatrzymuje zapach perfum na dłużej.

4. Nie pocieraj perfum po aplikacji

A teraz szokująca wskazówka! Wbrew wszelkiej opinii, nie pocieraj nadgarstków, kiedy aplikujesz perfumy. Dlaczego? Już wyjaśniamy – to może rozbić cząsteczki zapachu i skrócić trwałość perfum. Zamiast tego, delikatnie przyciskaj nadgarstki do siebie, aby nałożyć perfumy. Możesz również rozpylić perfumy w powietrzu i przejść przez chmurę zapachu, aby równomiernie rozprowadzić zapach na skórze – to opcja dla lżejszego efektu, bez tłustych lub alkoholowych plam na ubraniach.

5. Stosuj warstwy

Warstwowanie zapachów jest skuteczną techniką, która pomaga utrzymać zapach przez długi czas. Możesz użyć produktów do pielęgnacji ciała o tym samym zapachu, co Twoje perfumy. Na przykład, jeśli masz perfumy o zapachu różanym, wybierz balsam do ciała lub dezodorant o tym samym zapachu. Warstwy zapachów zwiększy intensywność i trwałość perfum.

6. Używaj perfum do włosów

Włosy są dobrym nośnikiem zapachu. Aplikowanie perfum bezpośrednio na włosy może pomóc w utrzymaniu zapachu przez długi czas. Spryskaj niewielką ilość perfum na szczotkę do włosów lub bezpośrednio na włosy. Unikaj jednak aplikowania perfum na suche i zniszczone włosy, ponieważ alkohol w perfumach może je jeszcze bardziej wysuszyć.

7. Utrzymuj butelkę z perfumami w odpowiednich warunkach

To, jak przechowujesz perfumy, wpływa na ich trwałość. Trzymaj butelkę z perfumami z dala od światła słonecznego, ciepła i wilgoci. Ekstremalne warunki mogą zepsuć zapach i skrócić trwałość perfum. Najlepiej przechowywać je w oryginalnym opakowaniu lub w chłodnym i ciemnym miejscu.

Dość teorii, pora na praktykę!

Wiedza na temat odpowiedniego sposobu aplikacji perfum może pomóc Ci utrzymać zapach przez cały dzień. Wybieraj mocne perfumy, aplikuj je na odpowiednie partie ciała, nawilżaj skórę przed aplikacją i unikaj pocierania. Warstwowanie zapachów oraz aplikacja perfum na włosy również pomogą w utrzymaniu zapachu na dłużej. Pamiętaj również o odpowiednich warunkach przechowywania perfum. Dzięki tym prostym wskazówkom będziesz cieszyć się trwałym i pięknym zapachem przez wiele godzin! A teraz… czas na wcielenie tych wszystkich porad w życie! Miłego testowania ;).