Home>>Perfumeryjne ciekawostki>>Historia marki Versace
versace
Perfumeryjne ciekawostki

Historia marki Versace

Początki marki Versace, jak i jej rozwój, to doskonały temat na fil. Jej historia to dowód na to, że nawet z początku małe i nieznane rodzinne biznesy, mogą odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Jak do tego doszło? Historia o dziwo, jest bardzo prosta.

Kilka słów o historii

Początki marki Versace jest bardzo zwyczajna, prosta i łatwa. Bowiem interes ten zapoczątkowała Francesca Versace. Była to mama chłopca o imieniu Gianni. Prowadziła ona pracownię krawiecką, którą potem połączyła ze sklepem. W sprzedaży, posiadała konfekcję damską. Pracy jej nie brakowało, dlatego syn towarzyszył jej każdego dnia w sklepie i w pracowni. Stale podpatrywał jej obowiązki, starając się być pomocnym. Od dziecka kochał modę i już wtedy wiedział, że chce być w przyszłości kreatorem mody.

Pierwsze sukcesy

Jeszcze jako dziecko, Gianni tworzy pierwsze projekty. A w wieku 17 lat, udaje mu się sprzedać swój model. Następne lata życia to tylko praca i nauka. Postawił wszystko na swój rozwój. Dzięki czemu na efekty nie musiał długo czekać. Współpracował z wieloma włoskimi markami. W związku ze stale rosnącą firmą potrzebował współpracowników. Dlatego do pomocy przyjął swojego brata o imieniu Santo, a także siostrę – Donatellę.

Rodzinna tragedia

Po wielu sukcesach i wyróżnieniach marki Versace, tragedia spadła na rodzeństwo. Główny projektant Gianni został zamordowany. Jednak pomimo wielkiego bólu, Donatella przejęła stanowisko po bracie. Dodało to powiewu świeżości i nowości marce.

Spektakularne zapachy

Donatella zadbała o markę i pod jej kierownictwem, na rynek perfumeryjny wyszło wiele imponujących zapachów. Z roku na rok, marka Versace rozwijała się co raz szybciej. Dzięki temu podbijała serca swoich miłośników eleganckimi i kreatywnymi perfumami. Każdy flakonik zawiera odrębny zapach, który gwarantuje idealne dopasowanie stylu.

Perfumy Versace

Cała oferta marki Versace jest urozmaicona, aby każdy znalazł coś dla siebie. Dlatego w ofercie znajdziemy zapachy, na wszystkie okazje. Nie ma znaczenia czy będzie to rozmowa o pracę, czy wieczorna randka. Versace spełni wszystkie wymagania swoich wielbicieli. Każdy zapach, jest odzwierciedleniem elegancji, piękna i stylu. A we flakonikach zamknięto idealne nuty, które mają za zadanie przykuć nie tylko Twoją uwagę, ale i uwagę osób trzecich.